Album

Klasyczny album fotograficzny ze zdjęciami z wesela

Po fotoksiążce naszą kolejną propozycją na zaprezentowanie Waszych zdjęć ze ślubu jest coś, co zachwyci każdego fana bardziej klasycznego podejścia do fotografii - klasyczny, czarny album z pergaminowymi przekładkami i ręcznie wklejanymi zdjęciami.

chlebem-i-sola-klasyczny-album-fotograficzny-1

Zacznijmy od okładki. Jest ona gruba i bardzo solidna, daje więc gwarancję że album ochroni Wasze cenne zdjęcia nawet w sytuacji, gdy przypadkowo spadnie, coś się o niego otrze, wyleje lub gdy dozna innego rodzaju uszkodzeń mechanicznych. Kolor oraz fakturę okładki, rodzaj papieru oraz inne kwestie wizualne klient może dobrać sam, korzystając ze specjalnego próbnika.

chlebem-i-sola-klasyczny-album-fotograficzny-2

Na każdym albumie wykonujemy tłoczenie z Waszymi imionami oraz datą ślubu, co nadaje każdemu albumowi indywidualnego charakteru. W tym przypadku widzimy naszą nazwę - Chlebem i Solą.

chlebem-i-sola-klasyczny-album-fotograficzny-3

Pergaminowe przekładki sprawiają, że zdjęcia nie są ze sobą kontakcie, co zwiększa ich żywotność. Są też mniej podatne na zakurzenie. Nie wspominając już o tym, jak wielką satysfakcję daje przekładanie tych zakładek :)

chlebem-i-sola-klasyczny-album-fotograficzny-4

Zdjęcia drukowane są w profesjonalnym labie fotograficznym na najwyższej jakości papierze. My osobiście zazwyczaj skłaniamy się ku matowym papierom Fujifilm, ale dajemy klientowi dowolność jeśli chodzi o wybór papieru.

chlebem-i-sola-klasyczny-album-fotograficzny-5

Zdjęcia do albumu wklejane są przez nas ręcznie, używając tak zaawansowanych narzędzi jak linijka oraz wprawione oko :). Zdjęcia przyklejamy przy pomocy specjalnych bezkwasowych rożków archiwalnych, dzięki czemu Wasze wspomnienia nie żółkną i nie niszczeją po latach, co dzieje się często po użyciu zwykłego kleju. Dla urozmaicenia całości staramy się, aby układ zmieniał się co kilka stron - używamy zdjęć o różnych wielkościach i formatach.

chlebem-i-sola-klasyczny-album-fotograficzny-6

Poszczególne strony albumu są bardzo sztywne, dzięki czemu nie ma możliwości, aby zdjęcia w jaki sposób uszkodziły się poprzez wygięcia itp.

chlebem-i-sola-klasyczny-album-fotograficzny-7

Przy tworzeniu naszych albumów podjęliśmy współpracę z firmą KrukBook, której albumy nie są dostępne dla klientów indywidualnych. Zapewnia to, że otrzymana jakość znacząco wykracza poza jakość albumów dostępnych komercyjnie, zachowując przy tym cenę osiągalną dla każdego klienta.

Klasyczny album fotograficzny to druga, obok fotoksiążki opcja dostępna w Ofercie Chlebem i Solą w pakiecie "Zastaw się" lub jako osobna usługa.

Fotoksiążka ze zdjęciami z wesela!

Tworzenie fotoksiążki lub bardziej klasycznego albumu fotograficznego z wklejanymi zdjęciami jeszcze do niedawna była sztuką wymarłą. Na szczęście w ostatnich latach przy powracającej modzie na fotografię analogową i ogólny zwrot do papieru, trend ten staje się coraz bardziej widoczny, a wysokich jakościowo ofert na rynku jest więcej niż kiedykolwiek.

chlebem-i-sola-fotoksiazka-glowne

Naszym zdaniem dobrze zaprojektowana fotoksiążka to jedna z najlepszych pamiątek, jakie pozostają po ślubie. Lubimy przeglądać zdjęcia na naszych komórkach i komputerach, ale dopiero kontakt z papierem sprawia, że wspomnienia stają się w pewnym sensie bardziej namacalne, a nasza wyobraźnia zostaje znacznie bardziej pobudzona.

W “Chlebem i Solą” fotoksiążka lub album  jest oferowany jako osobna usługa lub jako część pakietu “Zastaw się”. Dziś przygotowaliśmy dla Was mały wgląd w to, jak nasza fotoksiążka prezentuje się na żywo, i dlaczego warto skorzystać z takiej opcji. Dobrze wykonana fotoksiążka podbije Wasze serca i zachwyci wszystkich znajomych. Pod warunkiem, że fotograf wie co robi, a wybrana przez niego fotoksiążka jest naprawdę wysokiej jakości.

I takie właśnie są naszym zdaniem fotoksiążki firmy Saal Digital, wybranego przez nas na oficjalnego partnera.

Przyjrzyjmy się jej, wspólnie odpakowując owoc naszej pracy!

Zaczynamy od praktycznego etui, które jest dołączane z każdą fotoksiążce od Chlebem i Solą.

chelbem-i-sola-fotoksiazka-1

Jest ono znacznie większe niż sama książka, a dzięki grubej okładce i miękkiej wyściółce z gąbki, mamy pewność, że zdjęcia w niej zawarte będzie można pokazywać przez lata, nie martwiąć się o uszkodzenia mechanicznie lub negatywne działanie światła, które zniszczyło już niejedno zdjęcie wiszące na śćianach, nawet pomimo ramki ze szklaną szybką. Etui dostępne jest w kolorze czarnym lub białym.

chelbem-i-sola-fotoksiazka-2.jpg
chelbem-i-sola-fotoksiazka-3.jpg

Albumy wykonywane przez nas oprawione są w materiał, którego kolor zależy od preferencji klienta. Nasz album pokazowy został wykonany w kolorze białym. Materiał jest bardzo przyjemny w dotyku, a sklejenie stron jest bardzo porządne. Warto też dodać, że do oprawy okładki można wybrać watowanie, dzięki czemu staje się ona grubsza, my jednak nie jesteśmy fanami tego rozwiązania i wolimy jej klasyczną grubość.

chelbem-i-sola-fotoksiazka-4
chelbem-i-sola-fotoksiazka-5

Papier to zdecydowanie nasz ulubiony element tej fotoksiążki. Wyróżnia się tutaj zwłaszcza wersja matowa premium, której kartki wydają się być tak grube, że momentami instynktownie chce się je rozdzielić. Barwy przedstawione są rewelacyjnie, czernie są niezwykle nasycone, a tony zmieniają się płynnie i bez żądnych artefaktów. Dzięki możliwośći ściągniecia profili ICC fotograf ma pewność, że kolory na jego ekranie będą takie same, jak na papierze.

Strony są solidnie sklejone i po kilkunastokrotnym przekartkowywaniu całości przez klientów, rodzine i nas samych, wszystko wydaje się być identyczne, jak na początku.  Jest to przedmiot, który przetrwa znacznie więcej czasu, niż album wrzucony na media społecznościowa, szybko zapomniany w gąszczu nowych zdjęć i filmików ze śmiesznymi zwierzętami.

chlebem-i-sola-fotoksiazka-7

Warto jeszcze zaznaczyć, że pomimo rzemieślniczej wręcz jakości produktu, jest on wysyłany niezwykle szybko. Nasz egzemplarz dotarł do nas po trzech dniach, od złożenia zamówienia, a to wszystko przy produkcji w Niemczech!

Składanie fotoksiążki z najlepszych zdjęć zrobionych na ślubie to zdecydowanie jedna z najprzyjemniejszych rzeczy w pracy fotografa. Przegrywa ono tylko i wyłącznie z miną Pary Młodej w momencie, gdy widzą siebie na stronach książki, która jakościowo nie odstaje od albumów mistrzów fotografii, a przeglądanie jej w gronie rodziny pozwala przeżyć dzień weselny od nowa.