Porady Ślubne: 6 reguł na ozdobienie sali weselnej

Ponieważ sezon tuż tuż, postanowiliśmy podzielić się z wami naszymi wspólnymi doświadczeniami i doradzić w tej oto kluczowej (zarówno dla was, jak dla nas) kwestii:

Jak mianowicie udekorować salę weselną?

Recepta jest w zasadzie prosta. Nie trzeba wcale wiele, aby goście i, co najważniejsze, nowi teściowie otworzyli usta z zachwytu. Jeśli chcecie oczarować rodzinę i przyjaciół…

1.       Zachowajcie umiar. Jest to najbardziej oszczędna, a jednocześnie najpewniejsza droga do serca każdego z waszych gości. Najbardziej stylowe wesela stronią od przepychu, a dzieje się tak między innymi dlatego, że im więcej różnorodnych szczegółów, tym trudniej kontrolować spójną całość jaką mają tworzyć. Nikt nie przepada za miszmaszem i chaosem (a już na pewno nie fotograf ).

2.       Panna Młoda i Pan Młody powinni stanowić centralny punkt wystroju wnętrza. Wszystko powinno kręcić się wokół Was, nie zaś odwracać uwagę, rozpraszać, czy nawet stawać na przeszkodzie. Dekoracje zamiast przyćmiewać, powinny podkreślać waszą obecność.

chlebem-i-sola-fotografia-slubna-1

3.       Warto jest sięgać po niestarzejące się klasyki i zamiast ilości, obrać za cel jakość. Starajcie się wybrać jedynie to, co konieczne. Dzięki temu będziecie mogli, bez najmniejszych wyrzutów sumienia, pozwolić sobie na przedmioty znacznie lepszego gatunku, wykonane z najwyższą starannością, przy użyciu wysokiej klasy materiałów (które doceni nawet niewprawne oko wujka Staszka).

4.       Jakże istotna jest również wygoda. Jeśli marzycie, aby cała rodzina i wszyscy przyjaciele przetańczyli wspólnie z wami całą bożą noc, postawienie twardych jak kamień, odstraszających nawet najbardziej zatwardziałych kanapowiczów, krzeseł, nie jest dobrą ku temu drogą. Waszym celem powinno być zapewnienie wszystkim komfortu i zadbanie by nikomu niczego nie brakowało. Wasi goście będą wdzięczni, jeśli pomyślicie o ich wygodzie.

5.       Jeśli mielibyśmy uchylić zalecaną tutaj gorliwie zasadę weselnego minimalizmu, zrobilibyśmy to wyłącznie na rzecz tej uniwersalnej, śmiertelnej-nieśmietelnej ozdoby jaką stanowią kwiaty. Nie będziemy wcale oryginalni twierdząc, że odpowiednio dobrane potrafią zaczarować najbardziej przeciętną, pozbawioną ducha salę. Pokusilibyśmy się nawet o stwierdzenie, że decyzja dotycząca gatunku kwiatów, jest jedną z najważniejszych (poza tą dotyczącą ślubnej sukni, ma się rozumieć).

6. Jeśli zależy Wam na filmowych i pięknych zdjęciach, pamiętajcie - im jaśniej tym lepiej! Już przy wyborze sali zwróćcie uwagę na to, żeby sala miała jasne ściany o naturalnych kolorach oraz białe sufity. Sprawi to, żę praca fotografa będzie znacznie łatwiejsza, a Wasze zdjęćia będą miały magiczny charakter.

chlebem-i-sola-fotografia-slubna-2

Pamiętajcie jednak:

Zachowanie umiaru niewątpliwie ułatwia zorganizowanie stylowego, spójnego tematycznie, magicznego, pozbawionego kiczu i nieprzytłaczającego finansowo wesela.  Warto jest zacząć od ustalenia budżetu i wypisania tego, co absolutnie konieczne. Kiedy jednak to, co koniecznie zostanie już, po ogromnym nakładzie pracy, odhaczone, nic nie stoi na przeszkodzie samonagrodzenia. Nie zapominajcie więc o własnych zachciankach! [Innymi słowy: Jeśli macie ochotę postawić ogromną fontannę czekolady na samym środku sali weselnej, będziemy prze szczęśliwi robiąc Wam przy niej zdjęcia!]