Fotoksiążka ze zdjęciami z wesela!

Tworzenie fotoksiążki lub bardziej klasycznego albumu fotograficznego z wklejanymi zdjęciami jeszcze do niedawna była sztuką wymarłą. Na szczęście w ostatnich latach przy powracającej modzie na fotografię analogową i ogólny zwrot do papieru, trend ten staje się coraz bardziej widoczny, a wysokich jakościowo ofert na rynku jest więcej niż kiedykolwiek.

chlebem-i-sola-fotoksiazka-glowne

Naszym zdaniem dobrze zaprojektowana fotoksiążka to jedna z najlepszych pamiątek, jakie pozostają po ślubie. Lubimy przeglądać zdjęcia na naszych komórkach i komputerach, ale dopiero kontakt z papierem sprawia, że wspomnienia stają się w pewnym sensie bardziej namacalne, a nasza wyobraźnia zostaje znacznie bardziej pobudzona.

W “Chlebem i Solą” fotoksiążka lub album  jest oferowany jako osobna usługa lub jako część pakietu “Zastaw się”. Dziś przygotowaliśmy dla Was mały wgląd w to, jak nasza fotoksiążka prezentuje się na żywo, i dlaczego warto skorzystać z takiej opcji. Dobrze wykonana fotoksiążka podbije Wasze serca i zachwyci wszystkich znajomych. Pod warunkiem, że fotograf wie co robi, a wybrana przez niego fotoksiążka jest naprawdę wysokiej jakości.

I takie właśnie są naszym zdaniem fotoksiążki firmy Saal Digital, wybranego przez nas na oficjalnego partnera.

Przyjrzyjmy się jej, wspólnie odpakowując owoc naszej pracy!

Zaczynamy od praktycznego etui, które jest dołączane z każdą fotoksiążce od Chlebem i Solą.

chelbem-i-sola-fotoksiazka-1

Jest ono znacznie większe niż sama książka, a dzięki grubej okładce i miękkiej wyściółce z gąbki, mamy pewność, że zdjęcia w niej zawarte będzie można pokazywać przez lata, nie martwiąć się o uszkodzenia mechanicznie lub negatywne działanie światła, które zniszczyło już niejedno zdjęcie wiszące na śćianach, nawet pomimo ramki ze szklaną szybką. Etui dostępne jest w kolorze czarnym lub białym.

chelbem-i-sola-fotoksiazka-2.jpg
chelbem-i-sola-fotoksiazka-3.jpg

Albumy wykonywane przez nas oprawione są w materiał, którego kolor zależy od preferencji klienta. Nasz album pokazowy został wykonany w kolorze białym. Materiał jest bardzo przyjemny w dotyku, a sklejenie stron jest bardzo porządne. Warto też dodać, że do oprawy okładki można wybrać watowanie, dzięki czemu staje się ona grubsza, my jednak nie jesteśmy fanami tego rozwiązania i wolimy jej klasyczną grubość.

chelbem-i-sola-fotoksiazka-4
chelbem-i-sola-fotoksiazka-5

Papier to zdecydowanie nasz ulubiony element tej fotoksiążki. Wyróżnia się tutaj zwłaszcza wersja matowa premium, której kartki wydają się być tak grube, że momentami instynktownie chce się je rozdzielić. Barwy przedstawione są rewelacyjnie, czernie są niezwykle nasycone, a tony zmieniają się płynnie i bez żądnych artefaktów. Dzięki możliwośći ściągniecia profili ICC fotograf ma pewność, że kolory na jego ekranie będą takie same, jak na papierze.

Strony są solidnie sklejone i po kilkunastokrotnym przekartkowywaniu całości przez klientów, rodzine i nas samych, wszystko wydaje się być identyczne, jak na początku.  Jest to przedmiot, który przetrwa znacznie więcej czasu, niż album wrzucony na media społecznościowa, szybko zapomniany w gąszczu nowych zdjęć i filmików ze śmiesznymi zwierzętami.

chlebem-i-sola-fotoksiazka-7

Warto jeszcze zaznaczyć, że pomimo rzemieślniczej wręcz jakości produktu, jest on wysyłany niezwykle szybko. Nasz egzemplarz dotarł do nas po trzech dniach, od złożenia zamówienia, a to wszystko przy produkcji w Niemczech!

Składanie fotoksiążki z najlepszych zdjęć zrobionych na ślubie to zdecydowanie jedna z najprzyjemniejszych rzeczy w pracy fotografa. Przegrywa ono tylko i wyłącznie z miną Pary Młodej w momencie, gdy widzą siebie na stronach książki, która jakościowo nie odstaje od albumów mistrzów fotografii, a przeglądanie jej w gronie rodziny pozwala przeżyć dzień weselny od nowa.